Správné opláchnutí šamponu v Blogu na stránkách Realbarber

Jak si správně usušit vlasy?

Většina z nás je odmalička zvyklá nejen na mytí vlasů levným šamponem proti lupům, který je plný sulfátů a silikonů a příliš vysušuje vlasy a pokožku hlavy, ale také jsme si navykli na sušení vlasů ručníkem v podobě jejich agresivního tření.
A tak pokud chceme mít nyní v dospělosti zdravé vlasy, obě tyto věci se holt musíme odnaučit.

V předešlých článcích jsme si vysvětlili, co všechno se nám hromadí na pokožce, jak vybrat šampon a jak šampon správně opláchnout z vlasů (a hlavně proč). Teď je tedy čas na to si vysvětlit, jak vlasy nakonec správně osušit.

Ohleduplnost především

Vlasy jsou za mokra velice křehké a jejich mechanickým třením docílíme toho, že kutikuly vlasových vláken otevřeme a vlasy tím buď přímo poškodíme, nebo tím minimálně uděláme všechno pro to, aby došlo k jejich poškození jakmile budou suché. Nemluvě o tom, že investici do kondicionéru a strpění oplachu hlavy studenou vodou, kterými jsme vlasy uzavřeli do hladka, tak zcela zahodíme.

Na agresivní tření vlasů jsme tedy už jednou pro vždy zapomněli a teď na to půjdeme zdravě:

1. Po umytí je třeba vlasy jemně zabalit do ručníku a nechat z nich ztéct přebytečnou vodu. Poté je třeba ručník jemně přitisknout k pokožce hlavy a postupně s ním pouze promačkat délky a konečky vlasů, aby z nich absorboval vodu. (Aniž bychom je jakkoli třeli.)

2. Kromě tření vlasů ručníkem bychom se měli ze stejného důvodu zcela vyvarovat jejich česání, dokud jsou v mokrém stavu. Zásadně bychom jím tím mohli uškodit. Pokud ale máte dlouhé vlasy nebo vlasy velice náchylné k zacuchávání a bez základního rozčesání po umytí se prostě neobejdete, doporučujeme dvě věci:

Tou první je, abyste vlasy nekartáčovali od kořínků, ale pouze od středních délek směrem ke konečkům. Tím ušetříte citlivou pokožku od případného poškrábání a své nejzdravější části vlasů (která bývá nejblíže kořínkům) prodloužíte její životnost. A až jednou odroste a stanou se z ní konečky, nebude se tolik zacuchávat.
A naším druhým doporučením je, abyste během česání vlasů v jejich nejkřehčí formě vyměnili kartáč za hřeben se širokými zuby. Ten se postará o základní rozpletení a dokartáčování vlasů pak budete moci provést už za sucha.

A co fén?

Vlasy je samozřejmě nejlepší vůbec nefénovat, ale je-li to např. z časových důvodů nutné, ideální je nastavit ho na střední nebo chladnou teplotu a vlasy fénovat pouze chvíli nebo alespoň z trochu větší vzdálenosti.

Obrana proti tepelnému šoku

No a pokud o vlasy opravdu, opravdu pečujete, nezbytností je aplikovat před použitím fénu či jiného typu vysoušeče vlasovou ochranu proti teplu, se kterou se nejčastěji setkáváme v podobě spreje.
Ta se stará o to, aby kutikuly vlasů během fénování či – nedejbože – žehlení zůstaly co nejvíce uzavřené a aby nedošlo k porušení vlasové struktury jako takové.

Vyberte si svůj účes z našeho portfolia

Inspirace účesů Real barber Praha.

Naši barbeři v Modřanech, Kačerově i na Hagiboru vám s výběrem účesu rádi poradí, doporučí vám vhodné produkty, no a taky vám – samozřejmě – vlasy během sezení ostříhají do nekompromisně libového stylu. Těšíte se?

Nenašli jste, co jste hledali?

Pokud jste prošli naše nejčastější dotazy a stále nemůžete najít odpověď na svůj dotaz, neváhejte nás kontaktovat.
Vyplněním níže uvedeného formuláře nám pošlete svou otázku a my se vám ozveme co nejdříve s odpovědí.

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Prosím, vyplňte toto pole.
Zavolat WhatsApp Rezervovat