Jakou si vybrat:
Popis různých druhů masáží a pro koho jsou vhodné.
Popis různých druhů masáží a pro koho jsou vhodné.
Ulevuje od napětí a každodenního stresu, které se často projevuje v podobě zatuhlých míst na hlavě, šíji a ramenou, kde jsou důležitá energetická centra těla.
Tato masáž je u nás velice oblíbená a není se čemu divit! Začátek této masáže je na hrudníku neboli prsních svalech, které jsou častým problémem spojeným s bolestmi šíje společně s rameny. Krční svalstvo je hlavním spouštěčem častých bolestech hlavy a proto ani u této masáže ho nepřeskakujeme. Na krku se věnujeme i těm nejmenším svalům, které ani nevíte, že je máte. Dále přichází nejpříjemnější část masáže a to je masáž hlavy. Postupně se od vlasové části dostaneme na čelo a část obličeje až k uším. V uších se nachází nespočet bodů a proto je toto místo velmi důležité při antistresové masáži. Nakonec se ještě na chvilku vrátíme ke krční oblasti a pomalu Vás probouzíme.
Je velmi jemná technika, která se zaměřuje na mimické svaly obličeje, navozuje příjemný pocit hloubkové relaxace a pohody. Má hloubkové a detoxikační účinky.
Masáž obličeje je nejkrásnější odpočinek jaký si můžete dopřát. Používáme při ní bioaktivních masku, která nezasýchá a během masáže se krásně zahřeje. Pleti touto maskou zajistíme dokonalou výživu pro dlouhodobě mladiství vzhled. Při masáži se provádí speciální malé tahy díky kterým se pokožka krásně prokrví.
Odstraňuje energetické bloky, navozuje velmi příjemný a stabilní duševní stav, uvolňuje od napětí, časté příčiny bolesti hlavy.
Jak už bylo řečeno, krční oblast je nejproblematičtější. Tuto masáž doporučujeme pokud pracujete u počítače, tudíž krční páteř a ruce jsou nejvíce namáhané. V horní části zad, okolo lopatek a na ramenou se nejvíce zaměřujeme na ztuhlé oblasti, které se snažíme rozmasírovat a ulevit Vám od napětí a bolesti. Dále pokračujeme na ruce, kde dlaně zažijí znovuzrození. V oblasti předloktí jsou časté záněty šlach takzvaně ‘karpály’. Tuto oblast je potřeba pořádně promasírovat a doporučujeme provádět lehkou masáž i doma. Pažní část se napojuje na rameno tzn. může být také ztuhlá.
Na zádech se nacházejí nejproblematičtější místa nejvíce v bederní části a šíje. Pomocí tlakových technik dochází k uvolnění zatuhlých svalů.
Před touto masáží s Vámi probereme jaká část zad je u Vás nejproblematičtější a co tomu může být příčinou. Terapeutka se této části bude věnovat nejvíce, ale problém může být úplně v jiné části. Takže záda promasírujeme celé a snažíme se najít příčinu bolesti.
Každé tělo je individuální a proto musíme být trpěliví. Masáž Vám v určitých momentech může být nepříjemná a chvilkami bolestivá, ale je důležitá komunikace s masérem. Nejvíce bolestivé bývá rozmasírování takzvaných trigger pointů neboli spoušťových bodů. Samotný spoušťový bod je v podstatě malá lokální svalová křeč. Obvykle se projevuje na pohmat bolestivým uzlíkem ve svalu. Spoušťový bod má schopnost vyvolat bolest i ve vzdálených částech těla jak už jsme zde psali. Jejich příčinou může být extrémní fyzická zátěž, jednostranná zátěž nebo nesprávné držení těla.
Masáže obecně prospívají lidskému tělu a pomáhají uvolnit mysl. Masírováním se stimulují akupunkturní dráhy a body nacházející se na celém lidském těle.
Ze všech masáží je tato nejdelší a proto si můžete sami vybrat jakou část nebo části budete chtít namasírovat. Je oblíbené kombinovat masáž nohou a zad nebo rukou a zad. U masáže nohou se můžeme např. zaměřit na sportovní masáž, kterou doporučujeme před sportovním výkonem, kdy svaly zahřejeme a připravíme na fyzickou zátěž, nebo po sportovním výkonu, kdy svaly prokrvíme, aby se lépe a rychleji regenerovali. Můžete také kombinovat antistresovou masáž s masáží obličeje jaká dokonalý odpočinek při stresovém životním stylu.